25 października

25 października

"O czym myślisz?", "Złota rybka" Przemysław Wechterowicz

Może przez to, że pomału zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a może przez to, że wydawcy zmówili się, by nadwerężać nasze zasoby gotówki, ale zauważyłam w ostatnim czasie, że wydawanych jest sporo bardzo ciekawych książek dla dzieci. Co zerknę na Instagram czy Facebook od razu wyłapuję kilka naprawdę ciekawych propozycji, jeśli chodzi o literaturę skierowaną do najmłodszych czytelników. Kuszą te tytuły  z każdej niemalże strony, a w nasze ręce wpadły jeszcze dwie, fantastyczne książeczki od wydawnictwa Mando.


przemysław wechterowicz


"O czym myślisz?" 

Przemysław Wechterowicz

wyd. Mando
ilustracje: Marcin Minor

przemysław wechterowicz


Co się kryje w głowie krokodyla? O czym rozmyśla kangur? Co jest marzeniem kudłatego psiaka? Na te (i inne pytania) odpowiada Przemysław Wechterowicz i od razu Wam mogę powiedzieć, że niektóre odpowiedzi mogą Was naprawdę zaskoczyć. Nas osobiście chyba najbardziej zaskoczyła złota rybka, która myśli o... nie, nie powiem o czym - sami musicie się przekonać. Forma książeczki jest bardzo ciekawa - tekstu jest w niej naprawdę niewiele, jest skierowana dla młodszych dzieci, zafascynowanych, póki co, bardziej obrazkami niż literkami, ale dzięki pięknym, kolorowym rysunkom Marcina Minora poznawanie tej publikacji to czysta przyjemność. Dzięki niej można bawić się w zgadywanie, rozwijać wyobraźnię lub tworzyć własne historie. Dla nas dodatkową zabawą było zapamiętywanie o czym dane zwierzątko marzyło. Ogromny plus za lusterko na ostatniej stronie, dzięki niemu książka staje się bardziej interaktywna. Chociaż jest to zdecydowanie propozycja dla dzieci bardzo małych, to nawet mój siedmiolatek miał przy niej sporo frajdy. Zdecydowanie polecamy!

przemysław wechterowicz

przemysław wechterowicz

"Złota rybka" 

Przemysław Wechterowicz

wyd. Mando
ilustracje: Jakub Grochola


przemysław wechterowicz
To ostatnio nasz absolutny faworyt! Historia opowiada o złotej rybce, spełniającej życzenia przeróżnych zwierząt,  które przychodziły do niej z jakąś prośbą. Dla każdego miała miłe słowo i każdemu starała się dać to, o co ją prosi. Jak widzicie fabuła nie jest skomplikowana, ale w tej bardzo prostej formie dziecko znajdzie wyraźny, pozytywny przekaz. W dodatku krótki tekst bajki napisany jest z poczuciem humoru, który znakomicie trafia do młodego czytelnika - wiem, co mówię, byłam świadkiem wybuchu szczerego chichotu podczas czytania. Literki są duże i wyraźne, idealne na początki nauki czytania, doskonale sprawdza się także przystępna forma graficzna, łącząca tekst z ciekawymi rysunkami Jakuba Grocholi. Zabawna, a momentami nawet refleksyjna "Złota rybka" to prawdziwa gratka, nawet dla dzieci, które nie lubią czytać. Dzięki stronie wizualnej oraz prostym, dowcipnym tekstom, trafi do każdego.

przemysław wechterowicz

przemysław wechterowicz


A więcej książek dla młodszych czytelników znajdziecie w serii:

Klub Książkowy Ignasia i Jeremiego

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz