26 lipca

26 lipca

Polecamy - książki dla sześciolatka

Od pewnego czasu rynek wydawniczy bardzo się rozwinął, zwłaszcza w sferze książek dla młodszych odbiorców, co chwilę pojawiają się tytuły, które zachwycają nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Jest to kwestia świetnych, arcyciekawych historii, ale także znakomitych publikacji, urzekających wysoką estetyką i przepięknymi ilustracjami. Trudno przejść obojętnie wzdłuż księgarskich półek z takim asortymentem.

Jest to także jeden z powodów, dla których kupuję zdecydowanie więcej książek dla dzieci niż dla siebie, o czym możecie przeczytać w poście Dlaczego nie kupuję już książek? - książkom dla dzieci naprawdę trudno się oprzeć ;)

Oto kilka z nowości, które w ostatnim czasie skradły serce mojego młodszego syna, jego najulubieńsze i najchętniej czytane/oglądane lektury. Jednak są to również tytuły, które szczerze polecam, zwłaszcza dla dzieci 5-7 letnich, dobre na porę wakacyjną, ale wydaje mi się, że można wracać do nich wielokrotnie w ciągu roku, wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. W dodatku są na tyle uniwersalne, że przypadną do gustu zarówno chłopcom jak i dziewczynkom.książki dla dzieci

"Aksamitny królik" 

Margery Williams

wyd. Prószyński i S-ka

Czasami zdarzają się książki takie jak ta, które poruszają serca nie tylko dzieci, ale także równie mocno trafiają do dorosłych. Wzruszająca historia pluszowego królika, który bardzo chciał być prawdziwy. Według mnie jest to nieco niedoceniona u nas w Polsce powieść dla dzieci, a szkoda, ponieważ w subtelny, mądry sposób opowiada o miłości, przyjaźni, przemijaniu. A dodatku wartościowy tekst idealnie współgra z cudownymi ilustracjami Williama Nicholsona, przez co książka to wspaniała pamiątka na lata, zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych.

margery williams


margery williams

"Moje roboty. Piżamorama" 

Michael Leblond, Frederique Bertrand

wyd. Wytwórnia

Publikacja dla dzieci, w której grafika gra rolę pierwszoplanową, na długo stała się jedną z najczęściej przez nas oglądanych. Nic dziwnego, nie często zdarza się oglądać w książce ruchome obrazki. Wszystko za sprawą iluzji optycznej, technice ombro cinema i  dołączonej przezroczystej folii z czarnymi, równymi paskami. Roboty ożywają, trybiki się kręcą, światełka migoczą. Niby wszystko ściśle związane z nauką, ale nie można odmówić tej książce magii. Dodatkową atrakcją są przeróżne zadania.

piżamorama

piżamorama

piżamorama

piżamorama

piżamorama


piżamorama


"Podręcznik dla poszukiwaczy przygód i piratów"    

      Andrea Schwendemann

wyd. Bajka

Jak zbudować szałas? Jak zaszyfrować wiadomości? Jak pozbyć się soli z morskiej wody, by była zdatna do picia? Tego wszystkiego (i wielu innych rzeczy) dowiecie się z tej pięknie wydanej książki. Dzieci lubią pirackie przygody, a dzięki tej publikacji mogą poczuć się jak prawdziwi korsarze. Dodatkowym atutem jest samo wydanie - inspirowane mapami poszukiwaczy skarbów, starymi księgami - to obietnica wspaniałej, niezapomnianej zabawy. Idealna książka na lato, dzięki której dzieci mogą dowiedzieć się co nieco, poznać życie na statku pirackim i "dołączyć" do załogi Ernesta Jednorękiego."Cat in the book" 

Ewa Cisowska

wyd. Publicat S. A.

Moje młodsze dziecię przejawia ostatnimi czasy duże zainteresowanie językiem angielskim, wyłapuje angielskie słówka, pyta o ich znaczenie, często je zapamiętuje. Postanowiłam więc nieco ułatwić i uprzyjemnić mu naukę tych zwrotów i kupiłam odpowiednią do tego zadania książeczkę. "Cat in the book" to nauka wielu podstawowych słówek i jest także pięknie zilustrowana. Znajdziecie tutaj wyrażenia określające jedzenie, zabawki, członków rodziny czy kolory, a do wydania dołączona jest płyta, dzięki której można nie tylko posłuchać jak je wymawiać, ale także posłuchać kilku angielskich piosenek w dziecięcym wykonaniu.


A więcej książek dla młodszych czytelników znajdziecie w serii:

Klub Książkowy Ignasia i Jeremiego

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz