28 stycznia

28 stycznia

107.Nowości wydawnicze - luty 2017


Kolejny miesiąc 2017 roku przynosi nam kolejne, fantastyczne tytuły, na które warto czekać. Tak samo jak poprzednio wyłowiłam spośród nich te, które najbardziej pobudzają moją czytelniczą duszę i dają nadzieję na wspaniale spędzony czas przy ich poznawaniu.

W lutym wybrałam pięć tytułów, spośród nich "Dwór mgieł i furii", które miałam już przyjemność przeczytać, nawet zrecenzować, ale była to wersja anglojęzyczna i w dodatku w formie ebooka, więc to polskie wydanie na pewno pojawi się w mojej biblioteczce i przeczytam jeszcze raz, przetłumaczone.
Szczerze polecam Wam "Księgę snów" - jestem absolutnie zauroczona powieścią, miałam okazję przeczytać ją przed premierą, za co jestem ogromnie wdzięczna wydawnictwu Otwarte - to była niezapomniana książka.
Ciekawi mnie "Najdłuższa noc" na podstawie serialu, który ma zostać wyemitowany na TVN - "Belle epoque".Mam wielkie oczekiwania, co do niego, uwielbiam takie klimatyczne produkcje, ale jeszcze większe obawy mam w stosunku do książki. Mimo to chętnie po nią sięgnę i zobaczę czy warto ją przeczytać.01.02.2017 r

"Między światłem a ciemnością rozgrywa się walka, w której stawką są losy całego świata. A w magicznym świecie Fae przyjaciele potrafią być bardziej niebezpieczni niż wrogowie…

Po tym, jak Feyra ocaliła Prythian, mogłoby się wydawać, że baśń dobiega końca. Dziewczyna, bezpieczna i otoczona luksusem, przygotowuje się do poślubienia ukochanego Tamlina. W Przed nią długie i szczęśliwe życie… Tylko że Feyra nigdy nie chciała być księżniczką z bajki. W snach wciąż powracają do niej wymyślne tortury Amaranthy i zbrodnia, którą popełniła, by się od nich uwolnić.

W jej nowym nieśmiertelnym ciele drzemią moce, których dziewczyna nie umie opanować. W dodatku o spłatę swojego długu upomina się największy wróg Tamlina – Rhysand, Książę Dworu Nocy. Władca ciemności chce ją wykorzystać do swoich celów. Chyba że to nie Rhysand jest tym, kogo Feyra powinna się obawiać... Na Dworze Wiosny również bowiem nie jest bezpiecznie, a sam Tamlin ma przed ukochaną coraz więcej tajemnic. Czy rzeczywiście tylko po to, by ją chronić? Nadciąga widmo wojny tak groźnej jak żadna dotąd, a Feyra musi zdecydować, komu może ufać.

Nowa, jeszcze mroczniejsza i bardziej zmysłowa odsłona bestsellerowej serii „Dwór cierni i róż”! Nie zaśniesz, nim nie odkryjesz wszystkich sekretów!

Idealna lektura dla fanów George. R.R. Martina, baśni „Piękna i Bestia” oraz legend o czarodziejskich istotach."
"Diaboliki nie znają litości.
Diaboliki są silne.
Ich przeznaczeniem jest zabijać w obronie człowieka, dla którego zostały wyhodowane.
Nic więcej się nie liczy.

Wyglądamy jak ludzie. Jesteśmy agresywni, zdolni do bezgranicznego okrucieństwa i absolutnej lojalności. Właśnie dlatego jesteśmy strażnikami zamożnych rodzin.

Służę córce senatora, Sidonii, którą traktuję jak siostrę. Zrobiłabym dla niej wszystko. Teraz, aby ją ochronić, muszę udawać, że nią jestem, zachowując w tajemnicy moje zdolności. Wśród bezwzględnych polityków walczących o władzę w imperium odkryłam w sobie cechę, której zawsze mi odmawiano – człowieczeństwo.

Mam na imię Nemezis i jestem diaboliką. Czy mogę zostać iskrą, która rozbłyśnie w mroku imperium?"01.02.2017 r
"Zginą wszyscy, gdy zginie jedno.

Władysław, Jaksa i Alba. Młody następca tronu, syn wielkiego rycerza i niewidoma kapłanka. Władysław rywalizuje z Jaksą, z czasem staje się bezwzględny i okrutny. Jaksa zaś nie chce być wojownikiem i w tajemnicy doskonali swoje magiczne umiejętności. Tymczasem magiczne moce Alby są coraz silniejsze. Może już wkrótce to ona stanie na czele pogańskiego buntu…
Nefas, tajemniczy sługa Krzywoustego, musi za wszelką cenę chronić wszystkich troje przed niebezpieczeństwem z zewnątrz i przed nimi samymi. Wiąże go złożona Trygławowi przysięga. Jeśli jej nie dotrzyma, tych troje młodych zginie. Nie chce jej złamać, bo wierzy, że dzięki pomocy mrocznego bóstwa uratuje z zaświatów jedyną kobietę, którą zdołał pokochać – szarowłosą Rangdę.

Polska w XII wieku to miejsce, gdzie magia miesza się z rzeczywistością, pogańscy bogowie rządzą losami ludzi, a kościelni dostojnicy i możni rycerze gotowi są zaprzedać duszę diabłu, by choć na chwilę zyskać władzę. 
Małgorzata Saramonowicz prowokuje, niepokoi, ale przede wszystkim po raz kolejny dowodzi, że historia może być doskonałą kanwą dla sagi fantasy. Od lektury Xiąg Nefasa nie sposób się oderwać."


01.02.2017 r

"Między życiem i śmiercią istnieje świat, którego stąd nie widać.

Życie człowieka to suma wyborów. Dokonuje ich w każdej sekundzie. Ale czy wie, jakie naprawdę będą ich skutki? 
Czy może sprawić, by zły wybór doprowadził do szczęśliwego zakończenia?

Henri. Reporter wojenny. Żył w ciągłym zagrożeniu, jednak najbardziej przerażał go stały związek i założenie rodziny. Ratuje tonącą dziewczynkę, ale sam zapada w śpiączkę.
Eddie. Redaktorka w wydawnictwie. Kiedyś związana z Henrim. Jej ustabilizowane życie burzy informacja, że uczynił ją odpowiedzialną za podejmowanie wszystkich decyzji dotyczących jego leczenia.
Sam. Wyjątkowo inteligentny i wrażliwy trzynastolatek. Łatwo rozpoznaje uczucia innych, a emocje opisuje za pomocą kolorów. Marzy o tym, aby w końcu poznać ojca, którego losy śledził przez całe życie.

Przeszłość i teraźniejszość, rzeczywistość i marzenia, prawda i to, co się prawdą wydaje, splatają się w jedną historię. Ścieżki trójki bohaterów krzyżują się w krainie snów, gdzie zacierają się granice, a wspomnienia dają drugą szansę na życie."


15.02.2017 r
"Kraków, grudzień 1904 roku. Na Plantach zostaje znalezione brutalnie okaleczone ciało kobiety. Nie ma przy nim żadnych dokumentów ani rzeczy osobistych, więc zidentyfikowanie ofiary jest niemożliwe. Trzy miesiące później dochodzi do kolejnej zbrodni. Czyżby miasto terroryzował seryjny morderca? 

Kraków paraliżuje strach. Miasto huczy od plotek. Mordercę należy znaleźć, zanim popełni kolejną zbrodnię. 
Początek XX wieku, belle époque, czas rozkwitu nie tylko sztuki, ale także techniki. Teatr miejski przy placu Świętego Ducha posiada własną elektrownię, po ulicach miasta jeżdżą już pierwsze automobile. W Krakowie otwiera się nowoczesne laboratorium kryminalistyczne, a informacje zdobyte dzięki nowym metodom będą miały ogromne znaczenie dla prowadzonego śledztwa. Nawet najwięksi sceptycy przyznają wkrótce, że działalność laboratorium jest doprawdy imponująca. 

Misternie skonstruowana intryga, morderstwa popełniane z zimną krwią, przestępczy Kraków i tajemnicza symbolika – „Najdłuższa noc” to książka, której lektura usatysfakcjonuje nawet najwytrawniejszych czytelników kryminałów. Autorzy Marek Bukowski i Maciej Dancewicz, nie tylko przedstawiają mroczną historię i tworzą pełnokrwistych bohaterów. Pokazują również, jak rodziła się nowa epoka, jak wyglądało zderzenie postępu cywilizacyjnego i przełomu obyczajowego ze światem biedy i zabobonów."

11 komentarzy :

 1. ACOMAF, Diabolika i Caraval to jedyne książki, które mnie zainteresowały. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie nie wypadnie nic więcej, bo planuję robić większe zakupy książek po angielsku i to byłby wielki problem - które wybrać :P
  Pozdrawiam cieplutko i życzę miłego tygodnia ^^
  Książki bez tajemnic

  OdpowiedzUsuń
 2. Po tych pełnych entuzjazmu recenzjach na temat Diaboliki na pewno po nią sięgnę;)
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też bardzo intryguje, mam nadzieję, że okaże się dobra :)
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Sięgnę po "Dwór mgieł i furii", o ile spodoba mi się "Dwór cierni i róż", który jeszcze nie czytałam. Ale to jeszcze ^^ Mam w planach :)
  Pozdrawiam! Dolina Książek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podejrzewam, że sięgniesz po nią bardzo szybko :)
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 4. Diabolikę i Księgę Snów mogę z czystym sumieniem polecić. :) Każda w swoim gatunku bardzo dobra.

  Pozdrawiam Iza
  Niech książki będą z Tobą!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem bardzo ciekawa "Dworu mgieł i furii" i "Diaboliki". Ta pierwsza pozycja jest bardzo wychwalana, więc nie mogę się doczekać, aż i ja po nią sięgnę. :)
  Pozdrawiam cieplutko!

  czytelniczkaa97.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem bardzo ciekawa "Dworu mgieł i furii" i "Diaboliki". Ta pierwsza pozycja jest bardzo wychwalana, więc nie mogę się doczekać, aż i ja po nią sięgnę. :)
  Pozdrawiam cieplutko!

  czytelniczkaa97.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń