11 stycznia

11 stycznia

100. Nowości wydawnicze - styczeń 2017


Od dzisiaj na blogu pojawiać się będą posty z cyklu "Nowości wydawnicze" - w nim zaprezentuje Wam te książki, na których premierę sama czekam z niecierpliwością, wyłapane wśród całego stosu książkowych "świeżynek", mających się pojawić w najbliższym czasie.

Tak się składa, że styczeń obfituje w masę arcyciekawych pozycji, jakby wydawnictwa zmówiły się by od początku roku zasypać nas masą kuszących tytułów - wybrałam tylko kilka z nich, ale i tak styczeń zapowiada się fascynująco.

Osobiście najbardziej czekam na "Bramy światłości" Kossakowskiej - powrót do jej anielskiego cyklu to dla mnie coś absolutnie wspaniałego.Już nie mogę się doczekać kiedy znowu będę czytać o Daimonie, Lucyferze, Asmodeuszu i całym gronie niebiańskich zastępów - czekałam na to tak długo, ze teraz odliczam godziny do czasu, gdy otrzymam zamówioną już książkę.

Szczerze tez polecam nowość od wydawnictwa SQN - "Margo" Tarryn Fisher, której lektura zrobiła na mnie ogromne wrażenie, jest niesamowicie wciągająca i poruszająca.11.01.2017 r

"Pan odszedł i serce świata przestało bić. Królestwo, oparte na solidnej podstawie niebiańskiej hierarchii, musi trwać. 

Daimon, jeszcze niedawno wyrzutek i szaleńca, pragnący zniszczyć świat, znów stał się szanowanym, choć niezbyt lubianym Świetlistym, Abaddonem Niszczycielem, w służbie Królestwu. Odwieczna, ulubiona banda uskrzydlonych drani, zabójców i intrygantów na nowo przygarnęła go do swoich wielkich, gorących serc. Alleluja!

Świetlista z dobrego rodu, imieniem Sereda - podróżnik, kartograf, odkrywca - która właśnie wróciła z kolejnej wyprawy, przyniosła Razjelowi, Panu Tajemnic dobrą nowinę. Znane jest miejsce bytności Pana. Królestwo organizuje ekspedycję badawczą w dzikie i nieznane Strefy Poza Czasem, by rzucić się w wir najbardziej szalonych niebezpieczeństw czyhających gdzieś na najparszywszym zadupiu wszechświata i odnaleźć emanację Światłości. Dowódcą wyprawy zostaje Tańczący Na Zgliszczach ze śmiercionośną Gwiazdą Zagłady.

Uważajcie na marzenia, skrzydlaci. Czasem spełniają się, jak klątwa."


11.01.2017 r

"Czasami trzeba stać się kimś nadzwyczajnym…

Cécile i Tristan dokonali już niemożliwego, ale przed nimi jeszcze największe wyzwanie – pokonanie zła, które sami uwolnili. Szukając sposobu na ocalenie mieszkańców Wyspy i wyzwolenie trolli spod władzy tyrana, Cécile i Tristan muszą też walczyć z tymi, którzy pragną ich śmierci. Aby zwyciężyć, będą musieli postawić wszystko na jedną kartę. Ale to może nie wystarczyć. Oboje zaciągnęli długi, a koszt ich spłaty może się okazać wyższy, niż kiedykolwiek sobie wyobrażali.

W zapierającym dech w piersiach ostatnim tomie Trylogii Klątwy gra toczy się o najwyższą stawkę."

11.01.2017 r

"W Bone jest dom.
W domu mieszka dziewczyna.
W dziewczynie mieszka ciemność…

Margo nie jest jak inne nastolatki. Żyje w ponurym miasteczku Bone, które przejezdni omijają szerokim łukiem. Swój dom nazywa "pożeraczem". Jej cierpiąca na depresję matka nie odzywa się do niej i traktuje ją niczym służącą. Dziewczyna trzyma się na uboczu, dni spędza w samotności. Wszystko nieoczekiwanie się zmienia, kiedy poznaje Judaha – starszego chłopaka z sąsiedztwa. Sparaliżowany, na wózku inwalidzkim, odkrywa przed Margo świat, jakiego dotąd nie znała. Kiedy w okolicy ginie siedmioletnia dziewczynka, dwójka osobliwych przyjaciół rozpoczyna prywatne śledztwo. W głowie Margo pojawia się desperackie pragnienie, aby wytropić morderców. I przykładnie ukarać… Oko za oko. Krzywda za krzywdę. Ból za ból. Rozpoczynając bezlitosne polowanie na zło, dziewczyna nie zdaje sobie sprawy, jaką cenę przyjdzie jej za to zapłacić."

11.01.2017 r

"Kontynuacja powieści "Tajemny ogień".

Taylor i Sacha ukrywają się w oksfordzkim Kolegium Świętego Wilfreda. Tu, pod opieką alchemików, są bezpieczni – przynajmniej na razie. Taylor trenuje, by móc stawić czoła siłom mroku, a Sacha w starych księgach szuka wskazówek na temat swojego losu.

Czas płynie nieubłaganie. Ciemne moce przybierają na sile i zaczynają zagrażać całemu światu. Za siedem dni chłopak skończy osiemnaście lat, a wtedy pradawna klątwa, która do tej pory go chroniła, ma sprawić, że Sacha zginie. Jest tylko jeden sposób, aby to powstrzymać. Bohaterowie muszą dotrzeć do miejsca, gdzie ród L’hiverów został przeklęty, i zmierzyć się z demonami.
Taylor i Sacha wyruszają w niebezpieczną podróż. Stawką jest życie tych, których najbardziej kochają.

Pradawna moc i śmiertelna klątwa, szaleńczy wyścig z czasem i walka z przeznaczeniem. Akcja "Tajemnego miasta" pędzi jak rollercoaster!"

11.01.2017 r

"Pierwsza polska seria political fiction!

Marszałek sejmu, Daria Seyda, budzi się w pokoju hotelowym, nie pamiętając, jak się w nim znalazła ani co się z nią działo przez ostatnich dziesięć godzin. Jest przekonana, że stała się ofiarą manipulacji, ale nie wie, kto ani dlaczego może za nią stać. Tymczasem Patryk Hauer, wschodząca gwiazda prawicy, podczas prac komisji śledczej odkrywa polityczny spisek sięgający najistotniejszych osób w kręgach władzy.

Seyda i Hauer znajdują się po przeciwnych stronach sceny politycznej. Dzieli ich wszystko, ale połączy jedna sprawa…"

6 komentarzy :

 1. Ja mam jeszcze do dokończenia książki zaczęte w zeszłym roku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj tak.. "Bramy świattłości" kuszą bardzo... I jeszcze nowa powieść Mroza...

  OdpowiedzUsuń
 3. Już od dawna staram się sam siebie namówić na przeczytanie jednej z książek Mroza! Zadziwia mnie ile ten facet potrafi wydać książek w ciągu roku!
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Margo i Wotum nieufności są w drodze do mnie, na co się bardzo cieszę. :) Jestem ciekawa tych książek.

  OdpowiedzUsuń
 5. I całe szczęście, że mamy w styczniu tyle książkowych nowości - grudzień był pod tym względem niezwykle ubogi. Sama czekałam na "Panią Einstein". I już niedługo (mam nadzieję) ta książka do mnie przyjedzie;)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Margo" również polecam, bardzo dobra i mocna książka! :)
  I "Tajemne miasto" również szczerze polecam :)
  A sama mam jeszcze ochotę na "Wotum nieufności" :)

  OdpowiedzUsuń