28 grudnia

28 grudnia

92. "Tajemny ogień" C.J. Daugherty Carina Rozenfeld

"Tajemny ogień"
C.J. Daugherty
Carina Rozenfeld
tłumaczenie: Małgorzata Hesko-Kołodzińska
385 stron
Wydawnictwo Otwarte
2015 r.
Fabuła

Taylor mieszka w Anglii, jest wzorową uczennicą, posłuszną córką, nieco wycofaną i nieśmiałą dziewczyną.Pewnego dnia odkrywa w sobie moce, których nie potrafi wyjaśnić, ale musi nauczyć się je kontrolować i kształcić.
Sacha, który żyje ze swoją mamą i młodszą siostrą we Francji jest jej całkowitym przeciwieństwem, całkowicie obojętna jest mu szkoła i nauka, zadaje się z gangsterami, nosi w sobie jednak straszne piętno - ciąże nad nim klątwa, przez którą chłopak niedługo umrze.

Recenzja

Z twórczością C.J.Daugherty nie miałam dotąd styczności, wiem tylko, że jej poprzednia seria - Wybrani, cieszy się dużą popularnością, czy jednak jej kolejny cykl odniesie podobny sukces?Kto wie?Na razie ukazał się "Tajemny ogień", już niedługo zostanie wydana kontynuacja, więc trudno na razie spekulować.Podejrzewam jednak, że dla wielbicieli tego typu paranormalnych powieści z wątkiem miłosnym, książki te mogą okazać się bardzo pożądane.

Mamy tutaj do czynienia tak naprawdę z duetem pisarskim - mieszkającą w Wielkiej Brytanii C.J Daugherty wspiera tworząca we Francji Carina Rozenfeld. Takie połączenie może być z jednej strony bardzo korzystne dla powieści, ale może również negatywnie rzutować na odbiór całości.W niektórych momentach da się wyczuć drobne rozbieżności, zarówno w sposobie pisania, jak i prowadzenia fabuły, nie było to jednak tak bardzo dokuczliwe.

Książka skierowana jest przede wszystkim do młodego czytelnika, napisana jest też raczej prostym i jasnym w przekazie językiem, ale też dzięki temu przez fabułę prześlizgujemy się w błyskawicznym tempie, nie zatrzymujemy się przy rozbudowanych opisach czy przydługich dialogach, tylko śledzimy losy bohaterów, których drogi przecinają się i krążą wokół Anglii i Francji.

"Tajemny ogień" to ciekawie zarysowana historia, która daje nam przedsmak tego, co możemy spodziewać się po kontynuacji - autorki na jej stronach zaledwie ukazały rąbek intrygi, pozostawiając czytelnika z domysłami i pytaniami.Sekrety rodzinne, tajemnicze klątwy i walka z siłami zła, na pewno spodobają się miłośnikom tego typu klimatów, a bezustanna akcja zaintryguje i wciągnie w wir niesamowitych wydarzeń.

Ocena: 3,5/5

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję wydawnictwu Otwarte.1 komentarz :

  1. Muszę się w końcu na nią skusic, zanim się zestarzeje. Fajna okładka, prostu język, czego chcieć więcej.
    Pozdrawiam// Książki w Piekle ♥

    OdpowiedzUsuń