17 października

17 października

76. Klub Książkowy Ignasia i Jeremiego #3 "Jacek Placek i odwiedziny wampira""Jacek Placek i odwiedziny wampira" 
Michael Broad
przełożyła: Iwona Czarkowska
ilustracje: Michael Broad
Wydawnictwo BIS
2015 r.
7-12 lat


Michael Broad stworzył krótką serię książek o Jacku Placku, który na kartach opowiadań przeżywa zupełnie niewiarygodne historie, pełne humoru, nietuzinkowych postaci i szalonych pomysłów.

Z Jackiem Plackiem zetknęliśmy się pierwszy raz w książce "Jacek Placek i odwiedziny wampira" - na szczęście seria nie ma konkretnej kolejności, jakiej trzeba się trzymać czytając. Wybór padł akurat na tę część ze względu właśnie na postać wampira, Ignaś, do którego skierowana była lektura, zdecydowanie gustuje w takich "klimatach" i muszę przyznać, że wybór był jak najbardziej trafny. 

Opowiadania o chłopcu, który mocno przyciąga wszelkie mroczne indywidua i przeżywa mnóstwo niesamowitych przygód ogromnie spodobała się mojemu najstarszemu synowi, już w połowie kategorycznie oświadczył, że chce przeczytać inne części.Jak dla mnie nie ma chyba lepszej rekomendacji ;)

Książka wydana jest świetnie - w rodzaju brulionu, zeszytu na zapiski, w środku mamy mnóstwo zabawnych ilustracji, bazgrołów, szkiców niczym właśnie typowe notatki poczynione ołówkiem. Komiczne rysunki czy nieco niechlujne ślady odcisków palców przypominają właśnie takie dziecięce zapiski. Z treścią tworzy to znakomitą całość, nic dziwnego, w końcu ilustracje przygotował sam autor.Litery są wystarczająco duże by nawet młodsi czytelnicy, którzy dopiero uczą się czytać nie mieli większego problemu z fabułą, która jest bardzo przejrzysta, a strony same uciekają jedna za drugą.

Trzy opowiadania to trzy niezwykłe, fascynujące przygody i niezapomniane spotkania z wampirem,  dwoma diabłami i duchem rycerza Postacie bardzo intrygujące i wciągające naszego bohatera w wiele nietypowych zdarzeń, przez co często Jacek wpada w tarapaty, jednak zawsze jest w stanie poradzić sobie z problemami.A przynajmniej wybrnąć z nich w miarę obronną ręką.

Książka idealnie trafia do czytelnika w wieku szkolnym, stanowi ciekawą, pełną humoru lekturę, która może oczarować każdego chłopca w pierwszych klasach podstawówki. Doskonała na wspólne czytanie jak i samodzielne zatapianie się w lekturze.Krótka forma jest również powodem, dla którego książka może okazać się atrakcyjna nawet dla młodych osób, które jeszcze nie odkryły jaką wielką i wspaniałą przygodą jest czytanie, a może  "Jacek Placek i odwiedziny wampira" zachęcą do kolejnych, wspaniałych, pełnych magii lektur?
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki 
"Jacek Placek i odwiedziny wampira" Michaela Broad
dziękujemy Wydawnictwu BIS
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz