28 sierpnia

28 sierpnia

61.Klub Książkowy Ignasia i Jeremiego #2 "Jak Krzyś i Bryś zdobywali halo" Katarzyna Matejek"Jak Krzyś i Bryś zdobywali halo" 
Katarzyna Matejek
ilustracje: Ewa Beniak-Haremska
Wydawnictwo BIS
2014 r.
3-9 lat


Wydaje mi się, że kosmos i dziecięca wyobraźnia to dwa pojęcia, które nie mają żadnych granic, są nieskończone i niezmierzalne. Dziecko postrzega świat na swój własny, wspaniały sposób, wplatając do niego trochę magii i niesamowitości. Stąd też pojmuje go w cudowny sposób, sprawiając, że pozornie normalne zjawiska lub czynności nabierają nowego wyrazu.

Taki właśnie piękny, dziecięcy świat pokazuje nam w swojej książce Katarzyna Matejek "Jak Krzyś i Bryś zdobywali halo" - główny bohater, kilkuletni chłopiec o imieniu Krzyś, bardzo chciałby by jego najlepszy przyjaciel, wielki pies, Bryś, usłyszał bajki, które wieczorami opowiada dziecku tata. Chłopiec marzy o telefonie komórkowym by w ten sposób jego ulubieniec miał z nim kontakt nawet wtedy, gdy nie może być u jego boku. 

Książeczka jest naprawdę pięknie wydana, ma grubą, matową oprawę, a ilustracje zachwycają - Ewa Beniak-Haremska stworzyła cudowną szatę graficzną w barwach miłych dla oka, ciepłych, z całą gamą naturalnych kolorów. Oglądanie takiej publikacji to prawdziwa przyjemność zarówno dla dziecka jak i dla rodzica.Myślę, że znakomicie nawiązuje do treści opowiadania, które samo w sobie jest pełne ciepła i miłości. Litery są duże, a strony czytelne, dzięki czemu łatwo możemy zachęcić dziecko do próby samodzielnego czytania lub poznawania liter.

Treść jest ciekawa i barwna - Krzyś i jego najlepszy przyjaciel mają swoje codzienno-niecodzienne przygody i całą masę niezwykłych pomysłów, autorka przedstawiła wspaniały dziecięcy świat wyobraźni oraz wyjątkowej więzi między chłopcem a jego zwierzęciem. Właśnie ta miłość i oddanie sprawiają, że historia ma w sobie tyle uroku i pewnej nostalgii. Przyjaźń jest tutaj ogromnie ważna, skłania do pokonywania wielu przeszkód w imię dobra. 

"Jak Krzyś i Bryś zdobywali halo" to na pewno rewelacyjna lektura dla maluchów - Jeremiemu bardzo się spodobała, a nawet Ignaś, który jest już prawie dziesięciolatkiem słuchał jej z zainteresowaniem.Polecam serdecznie te fantastyczne przygody Krzysia i Brysia, odnajdziecie w nich dużo ciepła, uroku i magię dziecięcej wyobraźni. 
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki 
dziękujemy Wydawnictwu BIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz